Aktualności
Strategiczna odmiana rzepaku ozimego, czyli PT234

Opłacalna uprawa
Od lat jedną z najbardziej opłacalnych upraw w rolnictwie jest rzepak ozimy. Jest to jednak wysokonakładowa uprawa, której powodzenie w naszej strefie klimatycznej niestety w dużej części zależy od przebiegu pogody już od siewu, następnie przez zimę, a skończywszy na okresie przedżniwnym i samych żniwach.


W rękach rolnika spoczywa cała agrotechnika i wybór właściwej odmiany. To właśnie w odmianie ukryta jest genetyka, od której wszystko zależy. Zatem decydując się na uprawę tak wymagającego gatunku, jakim jest rzepak ozimy, nie można pominąć najważniejszego - odmiany. Powinna ona spełniać oczekiwania, jakie stawia przed nią rolnik. Warto dokładnie określić, czego oczekujemy.

PT234 - rewelacyjny plon i zimotrwałość (dostępny również w opcji z Lumiposą)
Ampol-Merol przedstawia całkowicie nową genetykę odmian rzepaku ozimego. PT234 charakteryzuje się bardzo dużym poziomem plonowania na terenie całego kraju (w rejonie Polski południowej nr 1 wśród odmian Pioneer*). A to za sprawą między innymi  bardzo dużej odporności na choroby, w tym zwłaszcza na Phoma Sacc. PT234 bardzo dobrze toleruje opóźnione terminy siewu i wykazuje zrównoważony rozwój przed zimą, a to nam daje rewelacyjną zimotrwałość, co dla kupujących na ostatnią chwilę stanowi wspaniałą wiadomość.
W tym sezonie nasiona PT234 można zakupić w wersji zaprawionej dodatkowo preparatem Lumiposa 625 FS firmy DuPont. Preparat z grupy insektycydów bazuje na substancji czynnej - cyjanotraniliprolu - o działaniu układowym. Zarejestrowany jest do zwalczania gnatarza rzepakowca, śmietki kapuścianej, pchełki rzepakowej i ziemnej.

Zapraszamy do kontaktu z Działem Nasiennym: 
tel. +48 56 688 48 86, e-mail: nasiona@ampol-merol.pl* woj. śląskie, opolskie, dolnośląskie wg badań Pioneer z 2016 r.

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31