Aktualności
Ampol-Merol - Bezpieczna firma

Kampanie społeczne propagujące ideę udzielania pierwszej pomocy aktywnie realizowane są w Polsce zarówno przez organizacje prozdrowotne, szkoły, uczelnie, jak i firmy prywatne.

Ampol-Merol rozpoczął serię szkoleń z pierwszej pomocy dla swoich pracowników.

 

Prelekcje prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników ze Straży Miejskiej przeprowadzono w siedzibie firmy. Przedstawione zostały zasady postępowania w przypadkach nagłych.

Od strony praktycznej można było spróbować swoich sił na fantomach. Najważniejsza zasada to 30 ucisków na klatkę piersiową i dwa wdechy naprzemiennie do momentu przyjazdu karetki albo satysfakcjonującego efektu końcowego.

Ratownicy równie profesjonalnie omówili pierwszą pomoc dla dzieci, szczególnie noworodków: śmierć łóżeczkową, zakrztuszenia. Poszczególne grupy pracowników zapoznały się również z zasadami postępowania w przypadku cukrzycy, porażenie prądem, padaczki, podtopień czy niespodziewanych ataków.

Uczestnicy spotkań wyszli bogatsi w wiedzę, która wręcz skłaniała do refleksji nad naszym stosunkiem do zdrowia, do umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu.

Charakter pracy wielu z nas sprawia, że częsty kontakt z Klientami, liczne podróże i przemieszczanie się z miejsca na miejsce stawia przed nami moralny obowiązek posiadania wiedzy, która pozwoli uratować ludzkie życie.

Dzięki takim akcjom i zdobytej wiedzy z pewnością zastosujemy się do słynnej sentencji Hipokratesa, gdy przyjdzie nam w życiu pełnić funkcję ratownika: Primum non nocere - Po pierwsze nie szkodzić.  

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31