Aktualności
Olimpiada Wiedzy Rolniczej - warto brać udział!

Już po raz 27. rolnicy w wieku od 18-40 lat, samodzielnie prowadzący gospodarstwa rolne, wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, której finał odbył się w ubiegły czwartek - 23 listopada 2017 roku w Przysieku. Jak co roku organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Uczestnicy wojewódzkiego etapu olimpiady wyłonieni zostali poprzez eliminacje powiatowe, które miały miejsce 17 listopada - równolegle w Wąbrzeźnie, Kwieciszewie i Rypinie. Biorący udział odpowiadali na aż 40 pytań testowych z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, organizacji gospodarstw, wiedzy z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej, zasad BHP i wiedzy o funduszach UE.

 

Wśród licznych sponsorów Olimpiady nie mogło zabraknąć również firmy Ampol-Merol Sp. z o.o., która będąc wiodącym uczestnikiem rynku zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej, aktywnie wspiera również rozwój poszerzania specjalistycznej wiedzy wśród rolników. W tym roku ufundowaliśmy dla zwycięzców wysokiej jakości produkty marki Agravita®.

 

Z naszego rejonu, po niezwykle emocjonujących dogrywkach, wyłoniono po 3 zwycięzców w każdej z lokalizacji, którzy dalej dzielnie prezentowali swoją wiedzę już na szczeblu wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Rolniczej w Przysieku. Oto lista zwycięzców:

1. Patryk Bociek, pow. bydgoski

2. Kazimierz Gadomski, pow. rypiński

3. Jacek Jakubowski, pow. radziejowski

 

Serdecznie gratulujemy wysokiej wiedzy!

 

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31