Aktualności
Nowa odsłona mocznika z Puław!

PULGRAN® to nowoczesny nawóz azotowy otrzymywany na rotoformerach. Zawiera azot w formie amidowej – 46% N. Ma postać białych półsferycznych pastylek bez widocznych zanieczyszczeń mechanicznych. Zawartość pastylek o wymiarach o 3,0 mm do 5,0 mm – minimum 90%.


PULGRAN® jest nawozem uniwersalnym przeznaczonym do stosowania pod wszystkie rośliny uprawy polowej, użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe i ozdobne oraz trawniki. Nadaje się do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb bardzo kwaśnych, zasadowych lub świeżo zwapnowanych.

Produkt Premium – dla wymagających i innowacyjnych rolników. Wyjątkowo przydatnych podczas aplikacji rozsiewaczami nawozów o dużej szerokości roboczej. PULGRAN® nie wykazuje wad w trakcie procesu rozsiewu rozsiewaczami odśrodkowymi i nie powoduje zapychania aparatów wysiewających. Przy prawidłowym kącie ustawienia łopatek i prawidłowym usytuowaniu punktu zasypu, możliwy rozsiew w granicach 24 – 36 metrów.

 

Zalety:

  • Większe granule w stosunku do mocznika tradycyjnego
  • Idealny do rozsiewu przy szerokich ścieżkach technologicznych
  • Wg badań Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych większa szerokość rozrzutu w porównaniu do wzorcowego mocznika prillowanego
  • Równomierny rozsiew na powierzchni pola
  • Duże granule umożliwiają mieszanie z nawozami o podobnym uziarnieniu i gęstości nasypowej
Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31